Ženská na vrchole

Ženská na vrchole


NOVINKA:
Pokladňa sa presťahovala do
Mestského informačného centra
/budova MsKC, vchod oproti Bille/.
Otváracie hodiny sú mierne poupravené kvôli zatvorenej knižnici.


Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Do kinosály je ZAKÁZANÉ vstupovať s občerstvením zakúpeným mimo priestorov MsKC (VP str. 3). Ďakujeme.


 

Keď láska premôže aj bod mrazu.

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Alena Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách.

Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy.

Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (Jana Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu!
Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude.

 

Originálny názov: Ženská na vrcholu
Žáner: komédia
Rok: 2019
Krajina pôvodu: ČR, SR
Réžia: Lenka Kny
Hrajú: Anna Polívková, Bolkek Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Jana Krausová, Danica Jurčová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk, Marek Taclík a i.
Hudba: Michal Pavlíček

 

 

 

 

 

Titulná pieseň - "Tohle není pláč":

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Ženská na vrchole, (česky): Ženská na vrcholu, Bioscop, Facebook, Instagram, YouTube.

Filmová pieseň (anglicky): Happy Cake (YouTube),